Statau pilį

Rugsėjo mėnesio „Nykštuko" žurnaliuko numeryje skelbėme kūrybinį konkursą „Statau pilį".
Šiandien jau pristatome jo rezultatus. Štai kiek darbelių sulaukėme! O konkurso nugalėtojais tapo ir lipniųjų kukurūzų naujoms statyboms sulauks Tauras Gintalas iš Alytaus, Airidas Sutkus iš Jurbarko, Gabija ir Gabrielius Vilimai iš Mažeikių, Pijus Pakšys, Vilius Kazlauskas bei broliukai Gustas ir Domas Ramanauskai.
AČIŪ, MANO DRAUGAI, UŽ TAI, kad dalyvaujate, už tai, kad ESATE.

Myliu Jus.
Nykštukas

Vilius Kazlauskas 6 metai
Tauras Gintalas 3,5 m
Robertas Černiukas 5 metai
Pijus Paksys
Patrikas Benas Jonelis 3 metai
Kristupas Černiavičius 5 metai
Gustas 7 m. ir Domas 3 m. Ramanauskai
Gabija Vilimaitė 3 m., Gabrielius Vilimas 6 m.
Danius Kovalenkovas 4 metai
Puslapis: 1 2

 

Paukštelių saugojimas nuo baltojo bado

Mes lopšelio - darželio "Žvaigždutė" Katinėlių grupės iš Kaišiadorių vaikučiai. Visą žiemą rūpinamės paukšteliais, padedame įveikti baltąjį badą. ūsų žurnaliuko paskatinti nusprendėme padaryti lesyklėlių iš kankorėžių. Ir štai kaip mums pavyko...

Puslapis: 1

Išrinkti konkurso "Nupiešk gražiausią žodį" nugalėtojai

Rugpjūčio pabaigoje prasidėjęs vaikų piešinių konkursas „Nupiešk gražiausią žodį" pagaliau pasiekė finišą. Per keturis mėnesius konkurso organizatoriai sulaukė per 13 000 piešinių, kuriuose liejosi vaikų išmonė, improvizacijos ir meilė lietuviškam žodžiui. Darbai plaukė ne tik iš Lietuvos, bet ir tolimiausių pasaulių kampelių - Lotynų Amerikos.

Pagrindinis konkurso prizas atiteko dešimtmečiui Einiui Bubinui iš Kupiškio rajono, nupiešusiam žodį „Obelis". Berniukas dabar galės džiaugtis nauju kompiuteriu. Fotoaparatas atiteko antrąją vietą užėmusiam septynmečiui Mantui Neimantui iš Radviliškio, nupiešusiam „Katę". Piešinys „Tėtė" sėkmę ir trečiąją vietą atnešė taip pat septynmečiui Algirdui Juodkojui iš Paežerių kaimo, Vilkaviškio rajono. Vaikui atiteko mobilusis telefonas. Geriausius darbus nupiešusiems vaikams taip pat buvo įteikta programinė įranga „Tildės Biuras 2009 Namams", leidyklos „Šviesa" įsteigtos knygos. Paskatinamieji prizai atiteko dar 19 vaikų. Renginį vedė Teta Beta, su kuria užaugo ne viena karta, ir kurios populiarumas neblėsta ir šiandien. Į Vilniuje įsikūrusią LRT atvykusius vaikus savo dainomis džiugino vaikų grupė UPS, 2010-aisiais nacionalinėje vaikų „Eurovizijoje" iškovojusi garbingą II vietą, bei paršelis „Limpa".

Paskatinamuosius prizus laimėjo: Justas Lelka, 6m. - piešinys „Mano šeima"; Gabrielė Baužaitė, 11m. - piešinys „Namas"; Benas Klimaitis, 7m. - piešinys „Varveklis"; Agnė Rauluševičiūtė, 9m. - piešinys „Boružė"; Armandas Čiapas, 10m. - piešinys „Jūra"; Augustas Lukianskas - piešinys „Mama"; Aistė Juršytė, 7m. - piešinys „Aš"; Ugnė Kiriuškinaitė, 7m. - piešinys „Sapnas"; Alčauskaitė, 10m. - piešinys „Kūčios"; Stela Denisovaitė, 9m. - piešinys „Vanduo"; Ignas Šernukšnis, 8m. - piešinys „Himnas"; Erika Mališauskaitė, 8m. - piešinys „Laisvė"; Deivydas Matkevičius, 9m. - piešinys „Lietuva"; Viktoras Bražas, 9m. - piešinys „Parasparnis"; Benas Burneikis, 8m. - piešinys „Lietuva"; Darius Indrišiūnas, 10m. - piešinys „Duona"; Skomantas Špokas, 9m. - piešinys „Pieštukas"; Rytis Rutkauskas, 10m. - piešinys „Žemė"; Inesa Daktaraitytė, 10 m. - piešinys „Kūdikis".

Pasak konkurso idėjos autoriaus, kalbinių technologijų plėtojimu užsiimančios bendrovės „Tilde IT" direktoriaus Vaclovo Pranskūno, vaikai nudžiugino savo kūrybingumu. Jie rinkosi tiek įprastus žodžius, tokius kaip „mama", „šeima", „sesuo", „ačiū", „Lietuva", „draugystė", tiek netikėtus tokius kaip „varveklis", „parasparnis", „monstras", „ekskavatorius", „vartai". „Būti šio konkurso sumanytojais mums - didžiulė garbė ir, žinoma, atsakomybė. Juk kiekvienos tautos kalba yra kertinis jos akmuo, todėl labai svarbu, kad vaikai augtų mylėdami savo kalbą, jai būtų skiriamas deramas dėmesys. Manau, kad bendromis visų šio konkurso partnerių jėgomis padarėme didelį darbą - padėjome pamatus jaunosios kartos patriotiškumui. Esame nepaprastai dėkingi mokytojams, kurie ragino savo auklėtinius dalyvauti konkurse. Pedagogų dėka, vaikai atkreipė dėmesį į lietuvių kalbos grožį, jos turtingumą. Tikiu, jog kai kurie vaikai, rinkdamiesi jiems gražiausią žodį, „atrado" ar net išmoko naujų lietuvių kalbos žodžių", - tvirtino V.Pranskūnas.

Konkursas “Nupiešk gražiausią žodį”

Puslapis: 1


N7

Pasidalinkime mintimis, gera informacija, edukacinėmis nuorodomis, scenarijais ir tuo, kas reikalinga auginant vaikus. Rašykite apie ką galvojate, ko ieškote. Galbūt visai šalia yra žmogus, žinantis būtent tai, ko Jums reikia ir galintis tuo pasidalinti.

Pradžiai saujelė patirties kasdienėms situacijoms spręsti.

Rengimosi miniatiūros
Valgymo miniatiūros
Šypsenėlės paieška
Žaidimas-masažas
Mamyčių mintys

Atsiliepimas
Jūsų vardas*:
Kontaktiniai duomenys*:
Tekstas*:
 
2010 Nykštukas © Visos teisės saugomos.